TECHNOLÓGIA

 

Ohýbanie kaleného skla

Kalené sklo označované ESG sa vyrába zahriatim sklenej platne v kaliacej peci na teplotu ca. 700 °C s následným ohýbaním na požadovaný tvar a jeho rýchlym ochladením. Tým vzniká na povrchu skla pnutie, ktoré mu dáva jeho výnimočné vlastnosti.
Pre najčastejšie používanú hrúbku skla 10 mm platí prestup svetla 87 %, stupeň celkového prestupu energii 81 % a index vzduchovej nepriezvučnosti 35 dB.
Takéto sklo ma trojnásobne vyššiu odolnosť voči nárazu, päťnásobnú zvýšenú pevnosť voči obyčajnému sklu.
Po zakalení skla nie je možné sklo ďalej mechanicky opracovávať. Kalené sklo je možné ďalej pieskovať, nanášať farbu alebo ho použiť pri výrobe vrstveného skla.


Ohýbanie skla na gravitačných peciach

Ohýbané skla sú vyrábané v elektrických zohrievaných peciach s riadeným ohrevom a chladením a tvarované do požadovaného ohybu na špeciálnych formách. Celý proces ohrevu a chladenia je riadený tak, že vo výslednom ohnutom skle nie je žiadne zbytkové vnútorné pnutie.
Na peciach sa ohýbajú sklá zafarbené, drôtosklo, ornamentné sklá, sklo pieskované, smaltované sklá, zrkadlá.


Ďalšie technologické možnosti

Výroba rovného kaleného skla, rezanie skiel na NC stroji, tvary a výrezy na NC stroji, brúsenie a leštenie hrán, vŕtanie otvorov, pieskovanie, spekanie skla, liatie skla, fúkanie skla, výroba izolačných dvojskiel, výroba lepených bezpečnostných ohýbaných a rovných skiel.

O nás | Technológie | Produkty | Služby | Referencie | Kontakt   Webdesign : Levák